úterý, 10. 9. – 10 hod.

Všechny akce jsou v rámci našeho festivalu zdarma.

Das Thema – Kafka has left the building (divadlo)

úterý, 10. září – 10 hod.
Kino Frýdlant

Popis

„Kafka has left the building“ – je pryč a jeho Praha už neexistuje. Dokumentárně-fiktivní pražský performance kabaret Das Thema inscenuje Kafku sto let po jeho smrti nezaujatě a po svém. V bludišti klišé a jubilejních oslav si klade otázku: Co dnes z Kafky ještě zbylo?

Zkoumá prolnutí mezi spisovatelovým životem, dílem a komercializací obojího. To téma vede diváky k reflektování jejich vlastního pohledu na osobnost spisovatele. Kafka žil a psal ve dvojjazyčné Praze. Inscenace je proto dvojjazyčná.

„Pro shlédnutí a pochopení představení diváci nemusí umět německy. Humor v představení je srozumitelný jak pro Němce, tak pro Čechy, a právě o to nám jde,“ přibližuje záměr tvůrců Roman Horák. I když nejde o doslovný překlad, tak se význam a humor přenáší jak pro výhradně německé publikum, tak i pro česky mluvící diváky.

Podle herce Romana Horáka představení lavíruje na hranici vyprázdněnosti komercializace Kafkakultu a autorských pohledů na témata, která Kafkův život a jeho tvorba přináší.  Jedním z nich je i téma Kafkových žen, které se line celým představením v podobě autorské scény či písní.

foto: Vojtěch Polák

Das Thema – Kafka has left the building / Úřední název: Kafka 24/7. Hrají Roman Horák, Markéta Richterová, Philipp Schenker, Halka Jeřábek Třešňáková. Režie Emil Rothermel. Dramaturgie, scéna a kostýmy Karolína Kotrbová.

Jak se k nám dostanete: