úterý, 10. 9. – 13 hod.

Všechny akce jsou v rámci našeho festivalu zdarma.

Commander (film a následná přednáška o kyberšikaně)

úterý, 10. 9. – 13 hod.
Kino Frýdlant

Program pro střední školy

Popis

– Asi se zabiju, než mi bude třicet.
– Tak hlavně vem někoho s sebou.

Film Commander s dětskými herci je vrcholem stejnojmenného uměleckého projektu souboru Farma v jeskyni, který zkoumá on-line radikalizaci dětí a dospívajících. Využívá skutečné dialogy z chatové komunikace extremistické on-line skupiny, kterou pod profilem Commander vedl třináctiletý chlapec. Osvětluje kontury světa, ve kterém některé současné děti žijí své druhé životy.

Jsou to jen děti, oběti manipulace a nástroje cizích cílů? Kam až to může zajít? O světě digitální temnoty mnoho z nás nemá, a možná ani nechce mít, žádné tušení. Režisér Viliam Dočolamanský se zabývá zkoumáním současných a často opomíjených společenských témat.

Následuje beseda o kyber šikaně. Určitě víte, co dělá právě teď vaše dítě na internetu?


Farma v jeskyni je mezinárodní divadelní studio tvořící v Praze. Zaměřuje se na tvorbu, vývoj a výzkum lidského výrazu. Moderní tvorba souboru překračuje hranice žánrů fyzického, tanečního nebo hudebního divadla.

Viliam Dočolomanský je režisér, choreograf, zakladatel a umělecký ředitel souboru Farma v jeskyni, vedl i mnoho dalších divadelní projektů a workshopů. Aktuálně se věnuje i filmové tvorbě. Nejnovější film Commander (2022) byl nominován na nejlepší krátký cizojazyčný film na festivalu v Chicagu.

Jak se k nám dostanete: