sobota, 10. 8. – 18 hod.

Všechny akce jsou v rámci našeho festivalu zdarma.

Slavnostní zahájení festivalu

sobota, 10. 8. – 18 hod.

Konírny Státního hradu a zámku Frýdlant

Popis

18.00 Úvodní slovo. Frýdlantsko Franze Kafky se letos skládá poctu ženám. Motto zní Kafka ženský aneb Ta Kafka! Záměr a myšlenku na slavnostním zahájení podrobně vysvětlí starosta Frýdlantu Dan Ramzer a ředitel festivalu Jakub Žáček.

18.30 Krátké a úderné divadlo a Big ’O‘ Band Marka Ottla. Program bude tvořit pásmo písniček a scének s názvem Show must go off aneb Kabaret Best of. To si aspoň myslí principál divadla Michal Švácha, ale ruku do ohně by za to nedal, protože tento večer se může stát cokoliv. Zvláště když se o hudební doprovod postará místní ikonická kapela Big ’O‘ Band.

19.30 Stand-up Na Stojáka. Jak vidí Franze Kafku ženy-komičky a co je na něm vlastně k smíchu? Připravte se na silné zážitky, protože na pódiu se vystřídají Ester Kočičková, Iva Pazderková a Katka Irma Hašková. Smrtící improvizace a nekorektní humor mají vstup povolen.

20.30 Koncert Katarzia. Výrazná osobnost, silné texty a komorní provedení, to je koncert Katarzie v doprovodu klavíru. Prostřednictvím (nejen) svých písní z alba Šťastné dieta bude vyprávět o pocitech ženy v dnešním světě a vztazích, které máme s ostatními. Nechte se okouzlit, bude to snadné!

Slovenská zpěvačka, skladatelka a hudební producentka Katarzia žije a tvoří v Praze. Kromě sólových projektů se prosazuje i jako autorka hudby pro televizi, divadlo nebo film.

Vše, co vám můžeme slíbit, je divadelní a hudební improvizace zakončená neopakovatelným tanečním mejdanem. Uslyšíte to nejlepší ze současné muziky a dost možná i něco, co jste nikdy neslyšeli. Protančete se úvodem festivalu až do konce.

Kde nás najdete: