sobota, 10. 8. – 13 hod.

Všechny akce jsou v rámci našeho festivalu zdarma.

Velkoformátová výstava Franz Kafka: Člověk své i naší doby

sobota, 10. 8. – 13 hod.
Pivovar Frýdlant (10. – 31. 8.)

Popis

Velkoformátová výstava Franz Kafka: Člověk své i naší doby mapuje život slavného spisovatele. Autoři Radek Malý (texty) a Renáta Fučíková (výtvarné zpracování) vás originálním způsobem provedou životem a dílem pražského rodáka Franze Kafky (1883-1924).

Kafka proslul svou svérázností a neochotou podřídit se nárokům své doby i svým komplikovaným vztahem k Praze, ve které vyrostl a reflektoval ji ve své tvorbě. Ilustrované výjevy z Kafkova života doplňují známá i méně známá fakta o spisovateli a jeho blízkém okolí. Představa Franze Kafky jako zasmušilého podivína, který se vedle neoblíbené́ práce v úřadě věnuje výhradně psaní, stvořila mnoho rozšířených mýtů. Tvůrci výstavy dokazují, že ve skutečnosti byl Franz společensky založeným mužem mnoha zájmů, který pravidelně cvičil a byl vegetarián.

Celý příběh zachycený na výstavních panelech zdůrazňuje nadčasové prvky Kafkova díla a nabízí zasvěcené úvahy o Kafkově vlivu na literaturu a společnost. Naznačuje, proč jsou jeho knihy u čtenářů po celém světě dodnes tak populární.

Výstava je realizována za podpory Českých center a v Zámeckém pivovaru Frýdlant si ji můžete prohlédnout každý den až do 31. srpna 2024. Vernisáž výstavy je 10. srpna ve 13 hodin.


Renáta Fučíková je známá česká výtvarnice. Její ilustrace, charakteristické technikou rytiny a jedinečným stylem, poutavě a srozumitelně představují život Franze Kafky, jeho rodinu, vztahy a zejména jeho literární tvorbu.

Radek Malý je básník, překladatel a germanista, dvojnásobný držitel ocenění Magnesia Litera.  Autor textu k výstavě, představuje Franze Kafku jako nadčasovou osobnost, jejíž dílo ovlivňuje literaturu už celé jedno století.

Jak se k nám dostanete: